Dla mężczyzn

Co warto mieć w męskiej kosmetyczce?

Męska kosmetyczka to miejsce, w którym powinno znajdować się obowiązkowo kilka elementów. Muszą one dawać możliwość zarówno pielęgnacji ciała, jak i możliwość wystylizowania wyglądu. Odpowiednio zaopatrzona pozwoli każdemu mężczyźnie odpowiednio zadbać o swój wygląd. Co zatem powinno znaleźć w takiej kosmetyczce ? Na co zwrócić szczególną uwagę ? W dalszej części przedstawiamy odpowiedzi na te pytania oraz podajemy kilka przydatnych porad.

Żel do oczyszczania twarzy

Pierwszym elementem jest kosmetyk, który pozwoli skutecznie oczyścić twarz. Kosmetyk ten pomoże oczyścić skórę, dostarczy regeneracyjnych składników oraz nie będzie tak mocny, jak np. żel pod prysznic. Warto wyszukać takich preparatów, które oprócz swojej głównej cechy mają też witaminy lub inne działanie, które przy okazji podstawowego stosowania wspomoże naszą skórę.

Golarka i pianka

Jednym z podstawowych atrybutów każdego mężczyzny jest golarka. Nawet jeśli mamy zarost to w dalszym ciągu jego pielęgnacja wymaga odpowiedniego wystylizowania czy golenia skóry obok, aby kontury były wyraźne. Na rynku istnieje wiele modeli golarek. Najlepiej kierować się jakością nie patrząc w stronę najtańszych modeli. Golarki metalowe z wymiennymi ostrzami będą dawały najlepsze rezultaty, ale konieczności ich mycia może być niekomfortowa — np. w podróży. Dobrą alternatywą jest wtedy wybieranie modeli jednorazowych.

Niezwykle ważna jest też pianka do golenia. Warto wybierać modele antyalergiczne, które zawierają mniej substancji mogących nas uczulać. Do wyboru pozostaje również forma pianki. Zamiast niej możemy używać kremu, który ma mniejszą objętość lub żelu, który nadaje najlepszy poślizg.

Krem po goleniu

Niezwykle ważna jest także pielęgnacja skóry po goleniu. Narażona na ostre ostrza musi być dobrze zabezpieczona po tej czynności. Żel lub krem nanieś warstwę ochronną, dostarczy korzystnych substancji w postaci minerałów czy witamin i będzie dawał efekt chłodzenia. Parująca woda zawarta w preparacie pozwoli odczuwać przyjemny chłód i zniweluje niekomfortowe odczucie po goleniu.

Perfumy

Obecność perfum w męskiej kosmetyczce jest jak najbardziej wskazany. Na rynku istnieje wiele rodzajów perfum o różnych zapachach czy formach. Oprócz kwestii doboru konkretnego zapachu, która jest indywidualna, powinniśmy zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz — wielkość perfum. Jeśli używamy dwóch lub trzech rodzajów perfum, lub często podróżujemy — doskonale w takich wypadkach sprawdzą się małe buteleczki. Przy częstym używaniu opróżnienie flakonu trwa dość długo i w tym czasie perfumy mogą najzwyczajniej wywietrzeć. Gdy często zabieramy kosmetyczkę ze sobą zapewne przed podróżą, szukamy każdej możliwości na zmniejszenie wagi bagażu. Względy praktyczne wygrywają z rzeczywistymi potrzebami, a zabranie mniejszego opakowania nadaje się do odchudzania walizki wręcz doskonale. Bez problemu możemy dostać opakowania kilkunastu mililitrowe lub dwudziesto mililitrowe, które z jednej strony zaspokoją naszą potrzebę używania perfum, a z drugiej będą poręczne.

Krem z filtrem UV

Choć Polska nie leży w egzotycznym klimacie, to przez większość roku słońce skutecznie daje znać o sobie. Krem nawilżający z filtrem UV pomoże w ochronie naszego ciała, które będzie wystawione na szkodliwe promieniowanie szczególnie w okresach wakacyjnych. Kremy takie oprócz nawilżania i ochrony zawierają korzystne dla skóry składniki takie jak witaminy czy kolagen wspomagający elastyczność włókien.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery + 11 =